بازی مافیا بازی که واقعا تمام رکوردهای یک بازی زیبا را در دست دارد. ماشین سواری روان و واقعی و عالی.... گرافیکی بسیار عالی در زمان خودش و بسیار دیگری از مسائل یک بازی فوق العاده،بازی که احساسات رو در بعضی موارد به درد می آورد . این بار می آید اما این بار با چندین سال وقفه قصد ورود دارد . معلوم نیست که بتواند مانند بازی قبلی موفقیتی پیدا کند ولی باز هم نامی به نام مافیا روی دوش او است نامی که همه آن را می شناسند و از این بازی فوق العاده حداقل یکبار لذت برده اند.هنوز هیچ اطلاعاتی که برای نوشتن یک پیش نمایش کافی باشد اصلا وجود ندارد پس منم خودمو سبک نمی کنم تنها عکس ها رو می زارم و کمی اطلاعات موشکافانه روش می زارم اینم به عنوان اولین مطلب این سایت در مورد این بازی بی نظیر مطمئنا در مورد این بازی در اینجا بیشتر می بینید.بازی در سالی بین 1940 تا 1950 اتفاق می افتد و داستان و مکانهای بازی هم حول و هوش این سالها می گردد.

اطلاعاتی از بازی مافیا2

Illusion Softworksسازنده2K Gamesانتشار دهنده هنوز معلوم نیست ، اکشن سوم شخص ، نوع بازی تک نفره حالت بازیpc,xbox360,ps3پلتفورم.این فکر کنم قیافه شخصیت اول بازی است حالا نمی دونم چرا اومده تو مافیا و تو مافیا چه سمتی داره؟؟ شایدم پلیس باشه هیچ چیز معلوم نیست؟؟

بازی از نظر کیفیتی و گرافیکی بسیار بالا و عالی است و حتی از آشغالهای معلق روی زمین نیز صرف نظر نشده استمردم و افراد در جای جای مختلف بازی در رفت و آمد هستند و ارتباط مستقیم با گیم پلی دارند از نظر گرافیکی و جزئیاتی نیز عالی درست شده اند.

دشمنان باهوش هستند و برای دفاع از خود فرار می کنند و به پشت موانع مختلف می روند پس بازی از نظر هوش مصنوعی هم بالاست

پلیس ها نیز باهوش تر و زرنگتر از قبل خواهند شد و دیگر نمی توانید به راحتی از دست آنها فرار کنید
و حالا عکس های کلی از بازی:
روی عکس های کوچک کلیک کنید تا بزرگشان را ببینید:
1.عکس زیر عکسی از قیافه شخصیت به همراه تفنگی از اوست گرافیک تنفگ بسیار خوب است و به جزئیات صورت و مچ دست این شخصیت نیز دقت کنید واقعا عالی و زیبا درست شده است.پیراهن هم کاملا طبیعی و دارای برجستگی های زیبایی است. در این صحنه نیز قابلیت پنهان شدن شما را نیز به شما نشان می دهد.

http://i35.tinypic.com/zn54dd.jpg

2.در عکس پایین بخشی از حالت اکشنی بازی را می بینید. حالت زیبا و دیدنی زمین بازی که کاملا واقعی درست شده است و همچنین می توانید به نور پردازی و هوش سرشار دشمنان در بازی نیز پی ببرید. به جزئیات وسایل موجود در صحنه نگاه کنید واقعا عالی است و یک سر و گردن از بازی مافیا با آن گرافیک بی نظیر در زمان خودش بالا تر است.کیفیت تفنگ و رگهای بیرون زده دست خودتان را ببینید واقعا زیبا درست شده اند. در این عکس می توانید به فیزیک بالای بازی نیز پی ببرید.

http://i36.tinypic.com/fvgsxd.jpg

3.در این عکس می توانید با کیفیت ماشین های موجود در بازی آشنا شوید و قدرت نورپردازی عالی سپر بازی را نیز تحسین کنید که به چه شکل زیبایی محیط بازی را برای شما اینه کرده است. لاستیک را نگاه کنید که چه کیفیت عالی را برای شما نشان می دهد.

http://i35.tinypic.com/2zr143n.jpg

. در عکس زیر به یک کافه رفته ایم تا با هم به کیفیت واقعی یک بازی پی ببریم. افرادی در حال ورود و افرادی در حال خرید نوشیدنی برای خود هستند چوب به کار رفته در میز را ببینید همان چوب هایی است که در قدیم به کار برده می شد و یا قابهای عکس روی دیوار باز شما را یاد قدیم می اندازد. سیگار نیمه سوخته در روی میز را ببینید شما را یاد سیگار کشیدن زیبای بازی مافیا نمی اندازد.زن موجود در تصویر از قیافه اش را یادتان آمد از همانهایی که زیاد در مافیای 1 دیده اید!!! و گارسنی که انگار همان گارسن مافیای1 است نکند همان بازی مافیای1 با گرافیک بالاتر را سازندگان بازی در حال ساخت مجدد هستند!! باید صبر کنید تا اطلاعات بیشتر برسد؟؟

http://i35.tinypic.com/2e4w36g.jpg

. صحنه زیبایی از خیابانی در بازی مافیا2، به سنگفرشهای روی زمین دقت کنید واقعا زیبا درست شده اند و آشغالهایی که روی زمین ریخته شده اند. پلیس را ببینید واقعا با پلیس های مافیای 1 قابل مقایسه نیست . وای جلوتر رو نگاه کنید چه کامیون بزرگی !!! واقعا چیزهای زیبایی رو می بینید؟ماشین قرمز رو به روی شما شیشه ای کثیف دارد چیزی که در هیچ بازی ندیده اید و فکر کنم باز نوآوری عالی از مافیا2 باشد.ساختمان نیمه کاره رو به روی شما چقدر زیباست و ساختمانهایی که از دور پیدا هستند چیزی که اصلا در مافیفای1 وجود نداشت. و درگوشه ای یک درخت زیبا همه چیز جای خودش است پس باید منتظر عکس های بعدی باشیم

خوب خبر خوش برای طرفدارای مافیا :
پس از 5سال 2K Games با اعلام ساخت شماره دوم این بازی طرفداران سینه چاک آن را غرق از شادی کرد.داستان بازی در اواخر دهه 40 و واوایل دهه 50 میلادی اتفاق می افتد، به همین خاطر بعید به نظر میرسد که از لحاظ داستانی بین دو شماره بازی ارتباطی وجود داشته باشد، اما مظمئنا میتوانیم منتظر یک داستان بسیار عمیق و تراژدیک باشیم.
ساخت بازی برای PC، PS3،X360 تایید شده .
در ضمن تریلر بازی هم برای اولین بار در Games Convection 2007 نشون داده شد.

بازي Mafia II بين سال هاي 1940 تا 1950 اتفاق مي افتد و حال و هواي بازي همانند نامش مربوط به روابط گروه هاي مافيايي و تاثيراتش بر زندگي اقشار مختلف است. داستان بازي اندکي قبل از پايان جنگ جهاني دوم آغاز مي شود و دو قهرمان اصلي به نام هاي Vito و Joe دارد. در اين مقاله به معرفي کاراکترهاي اصلي بازي مي پردازيم تا بيشتر با آن ها آشنا شويد.

Vito Scaletta :

نقش اول Mafia II با دلايل شخصي خود وارد گروه تبهکاري و مافيايي شده است. تمامي دلايلش مربوط به خواسته هاي مالي او و احتراماتيست که(در دوران کودکيش) به افراد گروه مافيايي مي گذاشتند. Vito فرزند يک مهاجر فقير سيسيلي(جزيره اي در نزديکي ايتاليا) است که در خيابان هاي Empire City بزرگ شده و به هيچ وجه دوست نداشته شخصيتي مانند پدرش شود. پس از اينکه وي بجاي رفتن به زندان(به دليل دزدي) راهي جنگ جهاني دوم شد ، به خانه بازگشت و تصميم گرفت کار بزرگي انجام دهد. هم براي خودش ، هم براي اطرافيانش.Joe Barbaro :
Joe از کودکي با Vito دوست بوده و تقريبا شرايط مشابهي نسبت به او داشته. Joe از اوباش تازه کار محله بوده و هنگامي که Vito در حال جنگ با نازي ها بوده ، براي انجام برخي جنايات(براي گروه هاي تبه کاري) بازگشته. سرانجام هنگامي که Vito از جنگ بازمي گردد ، Joe بليط ورود او به دنياي تبه کاران است. در سراسر بازي ، Joe و Vito در جنايات شريک يکديگرند و رابطه ي دوستانه ي آن ها يکي از مهمترين عوامل داستاني بازي خواهد بود.

Henry Tomasino :
برخلاف Vito و Henry ، Joe شخصيتي متفاوت دارد. او به دليل سوگندش ، بايد به قول خود وفادار مي مانده و از خانواده ي(خانواده ي مافيايي) خود پشتيباني و محافظت مي کرده. مشخص نيست چرا او با دو جنايتکار مبتدي ، مانند Joe و Vito همکاري مي کند. بهرحال شايد با آن ها بزرگ شده و يا بوسيله ي رؤساي گروه هاي سري مافيايي با آن ها آشنا شده باشد.تصوير
داستان:
شخصيت اصلي داستان هم يك سرباز جوان به نام ويتو اسكالتا است كه به خاطر فرار از چنگ قانون به جرم سرقت ،داوطلبانه به جنگ جهاني دوم رفته و اكنون پس از بازگشت از آن به همراه دو دوست خود جويي باربارو و هنري توماسينو گروهي را ايجاد ميكنند و به صورت مخفيانه و زير زميني به كارهاي خلاف ميپردازند، واينجاست كه بايد گفت امان از دست رفيق نا باب ،بازي پر است از سرقت هاي مختلف وتير اندازي و تعقيب و گريز ،مانند نسخه قبلي بر روي ساخت و طراحي ماشين ها بسيار دقت شده،چه بر روي ساختار كلي و چه جزئياتي كه حتي به ذهنمان هم خطور نميكند، همينطور اينبار پيش از آنكه نحوه باز كردن قفل ماشين ها را ياد بگيريد روش هاي ديگري نيز براي ربودن و استفاده از ماشين هاي مختلف وجود دارد كه كم كم با پيشرفت در بازي و ارتقا سطح مهارتتان كم كم خواهيد توانست ماشين هاي خاص و مدل بالا و لوكس را براي كلكسيون خود برباييد.
گيم پلي:
چند راه مختلف براي سرقت ماشين ها در مافيا 2 وجود دارد كه هر كدام سبك خاص و روش ويژه اي را دنبال ميكند مثلا وقتي پشت چراغ قرمز ايستاده ايد و چشمتان به ماشين بقلي را ميگرد،ديگر نمي توانيد با مشت و لگد صاحبش را پياده كرده وبا لگدي به پهلويش از لطفي كه به شما كرده تشكر و سوار بر ماشين جديد از صحنه برخورد دوستانه و مهر انگيزتان دور شويد چون اينگونه كه بويش مي آيد در مافيا 2مردم شهر كمي قل چماغ تر شده اند و پليس ها هم بسيار دقيقتر و حساس تر و كوچكترين حركتي آنها را به سوي شما ميكشدو اينجاست كه كارتان سخت شده و با پليس هايي طرف هستيد كه در تعقيب و گريز بسيار سر سخت تر از پليس هاي قسمت قبلي هستند،كافيست كه چراغ قرمز را رد كنيد و چشم يكي به شما بيفتد،نيم سوته صداي آژيز ماشينشان را پشت سرتان خواهيد شنيد، حال آنكه تعقيب و گريزتان و نوع برخورد پليس با شما چگونه خواهد بود بسته به جرمي كه داريد متغير است و همچنين اين فقط شما نيستيد كه در تير رس و فقط شما نيستيد كه هميشه بازداشت خواهيد شد بلكه قانون براي همه يكيست و هركه از اجراي آن سر باز زند با گلوله جوابش را ميدهند،و كارهاي دشمنانتان نيز از ديد پليس مخفي نخواهد بود.
زماني كه به پليس يا به دشمنانتان به شكل اساسي برمي خوريد ناچاريد با زبان ديگري با آنها سخن بگوييد و گلوله هايي كه از اسلحه شما خارج ميشوند مانند كلماتيست كه بيانگر اوج تنفر شماست و اينگونه خشونتتان را با پيامي صريح به رخشان خواهيد كشيد و البته آنها نيز ساكت نخواهند ماند!در قسمت دوم ميتوانيد كور كورانه بدون هدف از پشت ديوار يا هر جايي كه پناه گرفته ا شليك كنيد يا با دقت هزچه بيشتر به سوي هدف آتش بگشاييد ،البته نميتوانيد روي جعبه ها يا ديوارهاي چوبي براي سنگر گرفتن زياد حساب كنيد زيرا جعبه ها پس از اثابت گلوله خراب ميشوند و گلوله هاي آتشين مثل كارد كه پنير را ميشكافد از دل ديوارها عبور ميكنند(البته بستگي به نوع و جنس ديوار نيز دارد)وقتي كه شما به دنياي گنگستر ها وارد ميشويدبهتر است با چنگ و دندان از جانتان وآنچه كه داريد دفاع كنيد براي همين در قسمت دوم با كمك مجموعه حركات جديد و متنوعي از جمله درگيري هاي تن به تن و حركات تكامل يافته تر نه در حد بازي تيكن ولي در حد يك گانگستر خشن ميتوانيد با مشت و لگد از خود دفاع و يا طرف مقابل را خلع سلاح كنيد،همچنين تيم تهيه كننده به دنبال اينست كه حركات تلفيقي يا حركاتي را در بازي به كار برد كه به بازيگر آزادي كامل در اجرا ميدهد ، نمونه هايي از آن را قبلا در بازي پدر خوانده ديده ايم، حركاتي كه شما از اجراي آنها در بازي لذت خواهيد برد و با كمك همين حركات و خشونت هااز پله هاي ترقي تا جايي كه رييس گردن كلفت يك باند مافيايي شويد بالامي رويد.
راستي در هنگام رانندگي دقت كنيد به سطل زباله كنار خيابان نزنيد كه ماموران شهرداري نيو يورك پشت سرتان بدو بيرامي گويند...من ميگويم بهتر است چشم به غروب خورشيد بدوزيم و از پرواز پرندگان و مرغهاي دريايي و حد اقل چند دقيقه آرامش قبل از طوفان لذت ببريم و در كنار آن به موسيقي كه از راديو ماشين پخش ميشود گوش كنيم.قسمت جالب ديگري كه به بازي اضافه شده است استفاده بيشتر از ماشين هاست،اينبار شما ميتوانيد از صندوق عقب ماشين خود اسلحه هاي محبوبتان را برداريد و يا در مواقع لازم افرادي را كه ميدذديد در آنجا حبس كرده در بد ترين حالت هم براي حمل اجساد و سر به نيست كردنشان از آن بهره گيريد..اينبار مثل جي تي اي 4 ميتوانيد مثل يك جنتلمن سوار بر تاكسي در شهر از نقطهاي به نقطه ديگر برويد و از مناظر اطراف لذت ببريد،و حالا ميرسيم به قسمت روايت داستان و نحوه طي كردن مراحل مختلف بازي . به گفته كارگردان اين مجموعه ،تمام سعي سازندگان بر اين بوده تا بتوانند به گونهاي مراحل را طراحي كنندكه بازيگر با آزادي كامل بتواند آنها را انجام داده و هر عملي يا تصميم گيري درست مانند دنياي خودمان در نحوه ادامه داستان تاثيري متفاوت داشته باشد تا جايي كه شما خود را جاي ويتو قرار داده و در زندگي جديدي كه آغاز كردهايد غرق شويد،مرحله هاي جانبي زيادي نيز در بازي گنجانده شده ،مكانهاي جديد،زيبا با ساختاري جذاب و داستانهاي جذاب تر كه شما را از فكر انجام دادن ماموريت هاي اصلي دور كرده و آنگاه بازي را صرفا جهت اتمام ادامه نخواهيد داد!
برگرفته از سايت رسمي http://www.mafia2game.comتاريخ : پنجشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۸۸ | ۱۳:۴۳ بعد از ظهر | نویسنده : آرش |